نقد کتاب عقاید یک دلقک

نقد کتاب عقاید یک دلقک

نقد کتاب عقاید یک دلقک

آشنایی با هاینریش بلنقد کتاب عقاید یک دلقک

هاینریش بل متولد 21 دسامبر 1917 در شهر کلن آلمان می باشد.

بل در سال 1971 برنده جایزه نوبل ادبیات شد.

بیشتر کتاب های هاینریش بل سعی دارد تغییرات روان شناختی جامعه آلمان در طول جنگ جهانی دوم و بعد از آن را به تصویر بکشد.

کتاب عقاید یک دلقک سعی دارد تا سقوط و تغییرات بنیادین یک جامعه بعد از هیتلر را نمایش دهد که در ادامه به نقد این کتاب می پردازیم.

نقد و بررسی کتاب

رمان عقاید یک دلقک داستان دلقکی است که چگونگی آشنا شدن با عشق زندگیش و عواملی که باعث جدایی این دو معشوق شد را برای شما بازگو می کند.

داستانی از برخورد با نازی ها و اتفاقاتی همچون بی پولی و اختلافات مذهبی که دلایل اصلی جدایی این دو معشوق بوده است.

کتاب در یک فضایی به شدت تنها و تاریک روایت می شود و نویسنده سعی می کند تا به تمام مسایل مهم آن زمان هرچند کم ولی حمله کند.

حمله به انسان هایی مانند نان به نرخ روز خورها و طبقه سرمایه داری.

هاینریش بل از جمله نویسندگانی است که قلم روان و گیرایی دارد و در به تصویر کشیدن اتفاقات توانایی خوبی را از خود نشان داده است.

از نکات مثبت کتاب می توان به توصیف خوب صحنه ها و بیان جذاب اتفاقات اشاره کرد که همراه موضوع گیرا کتاب را جذاب تر کرده است.

اما از نکات منفی این رمان باید به حاشیه پردازی زیاد نویسنده و طولانی شدن داستان با کمترین جذابیت اشاره کرد که این مورد گیرایی و پتانسیل پیرنگ اصلی را در خود حل می کند و منجر به خستگی خواننده می شود.

از دیگر عوامل جذابیت کتاب جبهه گرفتن و حمله نویسنده به کاتولیک های جامعه آلمان می باشد که سعی دارد رسم و رسومات آن ها را مورد انتقاد قرار دهد.

در پایان می توان گفت کتاب عقاید یک دلقک با تمام نکات نفی و مثبتی که دارد مخاطبین خاص خود را هم دارد که سعی می کند گوشه ای از آسیب های زمان هیتلر را برای بازماندگان بیان کند.

Drawing Something

اکتبر 21, 2016

نقد کتاب انسان خردمند

اکتبر 21, 2016

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *